„Chemia zarządzania” – lęk, gniew, wstręt, smutek, radość – bohaterowie wyników.
Zarządzanie ludźmi oznacza również zarządzanie ich emocjami. Jednak świadomość emocjonalna nie jest przedmiotem edukacji menadżerów. Jak dobrze, że dzięki takim konferencjom mamy okazje do poznawania kompetencji przyszłości. Mówiłam o świadomym zarządzaniu. O tym jak uczucia wypływają na nasze plany i zawodową codzienność, jak zwiększyć elastyczność naszego mózgu oraz jego gotowość do zmian i nieszablonowego myślenia.
Obok fotorelacja z konferencji Alior Bank 2016, pod hasłem „Możesz więcej niż myślisz”.
Program „bABki w górę!” to inicjatywa skierowana do wszystkich kobiet pracujących w Alior Banku, w którym 65% pracowników i aż połowa członków Zarządu to kobiety. W programie wzięło udział 840 kobiet z całej Polski: dyrektorki i menadżerki, Ambasadorki programu „bABki w górę!”, panie wykazujące się szczególnymi osiągnięciami w Alior Banku.
Z satysfakcją i radością przyjęłam zaproszenie do współpracy w projekcie ” bABki w górę”. Ponad rok spotkań, udział w dwóch konferencjach i pełny kurs Projektowania Myślenia. Poznałam wspaniałe kobiety, ich pasje, obawy i ambicje.
Na pierwszej konferencji „Kobieta. Pasja. Wartości. Codzienność”, – mówiłam o „Martwieniu się“, o tym do czego służy i jak z niego korzystać.
W drugiej konferencji pod hasłem „Możesz więcej niż myślisz”. Wybrałam temat „Chemia zarządzania” – lęk, gniew, wstręt, smutek i radość – bohaterowie wyników. O tym, że czasy się zmieniają, technologie się zmieniają, rynek się zmienia i nie jesteśmy w stanie tego zatrzymać. Jednak niezmienny pozostaje człowiek, to w jaki sposób działa, co nim kieruje i jaki może mieć wpływ na rzeczywistość. Wiedze o emocjonalności ludzi warto nadrobić i to jak najszybciej!
„Program nastawiony był przede wszystkim na wymianę doświadczeń między uczestniczkami, wspieranie rozwoju kobiet i inspirowanie ich w budowaniu kariery. Nadrzędnym celem było budowanie kultury organizacji, w której kobiety nie tylko czują się szanowane czy doceniane, lecz przede wszystkim mogą w pełni zrealizować swój potencjał – zarówno w rozumieniu celów osobistych, jak i zawodowych.
Wśród gości wydarzenia, znaleźli się m.in.: Joanna Malinowska-Parzydło – prekursorka idei zarządzania kapitałem reputacji w oparciu o markę osobistą, Małgorzata Marczewska – założycielka LABlife, coach, doradca strategiczny w obszarze zarządzania kapitałem emocjonalnym przedsiębiorstw, spójnej komunikacji, projektowania kultury organizacji opartej na wartościach, Olga Kozierowska – założycielka organizacji Sukces Pisany Szminką i promotorka przedsiębiorczości kobiet, Katarzyna Miller – psychoterapeutka, publicystka, poetka, prof Rafał Ohme profesor nadzwyczajny psychologii, Anna Głogowska, tancerka i prezenterka, a także gość specjalny, kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc.”